סליקת כרטיס אשראי באתרי סחר

תהליך הסליקה הוא אבן היסוד של קבלת תשלום ברשת, שווה להכיר לעומק.

בכל תהליך סליקה מעורבות 3 חברות:

  • חברת הסליקה מספקת את התשתית של עמוד סליקה חיצוני או כזה המוטמע באתר. חברת הסליקה מעניקה שכבת אבטחה שמתווכת בין האתר לחברת האשראי- שכבת אבטחה זו היא תקן PCI. בפועל חברת הסליקה מקבלת את פרטי כרטיס האשראי של הלקוח ומעבירה אותו באופן מאובטח לחברת האשראי לצורך חיוב והעברת תשלום עבור הרכישה.
  • חברות האשראי המאפשרות לבתי עסק לגבות כסף באמצעות כרטיסי אשראי. כדי לאפשר את הגבייה, יש לפתוח חשבון אצל אחת מהחברות הפעילות בישראל ולחבר בין הסליקה לחברת האשראי.  
  • חברת שב"א שמנהלת את ההתקשרות בין העסק לחברת האשראי- כל חיוב אשראי בישראל עובר אישור של מערכת שב"א הבודקת שהכרטיס ניתן לחיוב: אינו חסום או ללא מסגרת אשראי.

כאשר גולש מזין את פרטי האשראי שלו באתר, הוא בעצם מזין אותם בעמוד/שדות של חברת הסליקה. לאחר קליק על כפתור "שלם", חברת הסליקה מעבירה את המידע דרך שב"א לחברת האשראי, חברת האשראי תחזיר לחברת הסליקה Instant Payment Notification :IPN ובאמצעותו מתעדכן סטטוס ההזמנה באתר ל"שולם". תתחדשו!

מילה של אופיר:
נשמע לכם מורכב? חשבון ב PayPal מאפשרת "לעקוף" את תהליך פתיחת החשבון בחברת האשראי ומערכת סליקה, אבל חשוב לקחת בחשבון את העמלות הגבוהות ביחס לעמלות של חברות האשראי.